Satan Marka Hikayesi Nedir?

Satan Marka Hikaye Kurgusu

İnsanlar markaları değil hikayeleri satın alırlar. Ancak her marka hikayesi satmaz. Eğer hedef kitlesinin ilgisini çekmiyorsa, güven ve satın alma isteği uyandırmıyorsa, onlarla bağ kuramıyorsa o hikaye satmaz.

Şirketler çoğu zaman yanlış hikayeyi anlatırlar; marka hikayesi diye sıkıcı kuruluş hikayelerinden bahseder, ne kadar başarılı olduklarına ya da ürünlerinin ne kadar harika olduğuna insanları inandırmaya çalışırlar.

Maalesef çoğu kimse dinlemez, ilgilenmez.

Bir markanın hedef kitlesiyle bağlantı kurabilmesi için doğru hikayeyi anlatması gerekir. Ya da şöyle söyleyelim, hikayesini doğru anlatması gerekir.

Peki doğru hikaye nasıl anlatılır?

Satan Marka Hikayesi oluşturabilmek için izlenmesi gereken adımlar vardır. Bu adımlar binlerce yıllık etkili hikaye anlatma geleneğinin ana kurgusunu oluşturur. Çok satan romanlar, gişe rekortmeni filmler temelde hep bu kurguyu kullanır.

7 adımdan oluşan bu hikaye kurgusunu doğru uyguladığınızda marka mesajınız netleşir, hazırladığınız içerikler sonuç üretmeye, web siteniz çalışmaya, reklamlarınız işe yaramaya başlar.

Adı üstünde “Satan Marka Hikayesi”.

Bir kez oluşturduğunuzda marka iletişiminizi farklı bir boyuta taşırsınız; ister kişisel markanız olsun, ister ürün/hizmet markası, hiç fark etmez; satışlarınız artmaya, işiniz büyümeye başlar.

Satan Marka, bizim son 10 yıldır uyguladığımız Büyüme Odaklı Marka İletişimi yöntemimizdir.

Hem işinizi, hem markanızı büyütür.

Satan Marka Eğitim Programında size bu 7 adımlı formülü öğretiyoruz. Her bir adımın üzerinden birlikte geçip tamamen size özel bir stratejiyle satan marka hikayenizi adım adım birlikte oluşturuyoruz.

Siz de binlerce yıllık hikaye anlatma geleneğinin gücünden yararlanarak hedef kitlenizle bağ kurmak, satışlarınızı artırmak ve işinizi büyütmek istiyorsanız ücretsiz ön görüşme için hemen randevu alın.

Tagged under:

Leave a Reply

Your email address will not be published.